Seranova Seramik | Seramiğin parlayan yıldızı...
Seranova Seramik Carna Seranova Seramik Castle Seranova Seramik Chipping Seranova Seramik Grace Seranova Seramik idole

UYGULAMADA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Seranova Seramik;  ürünlerinin uzun ömürlü ve sağlıklı kullanılması için tüketicilerine uygulama aşamasında yol  gösterecek pratik bilgiler ve ipuçları sunuyor.

Seramik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

-Seramik ürün/ürünlerinin yapının hangi alanında (iç mekan / dış mekan) ve ne amaçla kullanılacağının belirlenmelidir.

-Belirlenen uygulama alanının (iç mekan / dış mekan) özellikleri dikkate alınarak ürün seçimi yapılmalıdır.

Duvarlara duvar seramiği döşenmeli, zeminlerde ise yer seramiği kullanılmalıdır. Dış cephelerde duvar ve yer seramiklerine oranla aşınmaya, lekelenmeye, soguğa  ve kimyasal etkilere  daha dayanıklı olan porselen karo veya granit seramik tercih edilmelidir.

-Ürünlerin ebat ve renk kodları kutu üzerindeki barkotda  yazmaktadır. Uygulama için seçilen ürün / ürünlerin aynı seriye ve aynı parti tonuna ait olup olmadığına ve ayrıca kalibrasyonuna dikkat edilmelidir.

Seramiği Uygulayacak Uzman Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

-Seramiği uygulayacak uzmanın alanında tecrübeli  ve Karo Döşeme Kurslarından sertifikalı olması,  seramiğin doğru uygulanmasında önemli bir etkendir.

-Uygulamayı yapacak olan uzmanın,  döşeme işlemlerine başlamadan önce kutular üzerindeki bilgileri mutlaka okuması gerekmektedir.

-Uzman, aynı uygulama alanına aynı boyut, renk kodu ve kalibrasyona ait karoları kullanmalıdır.

-Uzman, aynı kutu içinden çıkabilecek farklı renk tonlarını tespit edebilmek için seramikleri döşemeden önce, uygun bir alana yayarak ton farklı olup olmadığını kontrol etmelidir.

Seramik Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

-Uygulamaya başlamadan önce, uygulama alanının hava şartlarına uygunluğu kontrol edilmelidir. Hava şartlarının uygulama alanının özelliklerine uygun olmaması halinde uygulamaya başlanmamalıdır.

-Uygulama yapılacak alanın, yüzeyinin pürüzsüz ve düzgün olması gerekmektedir. Eğer yüzey pürüzlü ise uygulamaya başlanmadan önce pürüzlerin giderilmesi gerekir.

-Uygulama yapılacak alanın sağlam, tozsuz ve kuru olması gerekir.

-Uygulamada seramik yer karolarında derz aralığı 3mm bırakılmalıdır.

-Uygulamada seramik duvar karolarında derz aralığı 2mm bırakılmalıdır.

 

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler :

-Seramik  uygulaması bittikten sonra  derzlerin kuruması  uygulama alanının (iç mekan/ dış mekan) özeliklerine göre 24-48 saat sürebilir.

-Derzler kuruduktan sonra uygulama alanı (zemin / duvarlar) nemli bezle silinmelidir. Oyalayarak silmek ürünlere zarar verebilir.

-İleride oluşabilecek sorunlara karşı yedekte ürün bulundurulmalıdır.

-İleride aynı ürün zor da olsa bulunabilir ancak aynı renk aynı kalibrede seramik karoyu bulabilmek için kutu üzerindeki ürün takip bilgileri mutlaka saklanmalıdır.